FOR ARCH 2017

Novinky představené na veletrhu


Na veletrhu FOR ARCH 2017 jsme představili interiérové voděodolné a nárazuvzdorné dveře pro podzimní stavební sezónu a naše vize do dalších let.

 

Podzimním novinkám předcházelo uvedení designových horizontálních dekorů, které jsou od dřevěného strukturovaného povrchu k nerozeznání. V kombinaci s hliníkovými páskami, různou velikostí a barvou prosklení i typem klik jsou zajímavým architektonickým prvkem. V online konfigurátoru dveří si každý zákazník může navrhnout svou individiuální sestavu s výběrem z více než 1 500 druhů. 

 

První podzimní novinkou jsou certifikované dřevěné protipožární dveře LUME EXTRA Safety Acoustic s deklarovanou bezpečnostní třídou RC 2 a zvýšenou protihlukovou odolností. Sériově vyráběný produkt s příslušným zabudovaným kováním s osazením do ocelových zárubní se používá jako požární uzávěr pro dělení na požární, bezpečnostní, protihlukové úseky a na únikové cesty. Druh konstrukce dveří DP3 s požární odolností EI1  30/EI2  30/EW 30 má hodnotu váhové vzduchové neprůzvučnosti Rw 34-35 dB. Protipožární dveře musí být v plné verzi, ale povrchová úprava je vyrobena na přání zákazníka. Každé protipožární dveře se identifikují bezpečnostním štítkem.

 

Novinkou, určenou pro provozovatele průmyslových, komerčních a občanských provozů jako jsou výrobní provozy, bazény, nemocnice, automyčky, kuchyně atd., jsou interiérové voděodolné a nárazuvzdorné dveře AQUA EXTREM.

Interiérové dveře do náročných podmínek jsou odolné proti vodě i nárazu a mohou mít i protipožární odolnost (EI 30, Rw 32 dB). Pokud v prostorech dochází k výkyvům teplot, dveře se vyrobí s povrchovou úpravou klima III., která zajistí rovinnost dveří a jejich celistvost.  Odolnost povrchu je zajištěna opláštěním 2 mm ABS materiálem (plast). Rám dveří tvoří plastový hranol s hliníkovou výztuhou s polystyrenovou výplní. Otočné dveře s polodrážkou se osazují do ocelových zárubní s těsněním nebo do voděodolných obložkových zárubní AQUA. V individuální specifikaci si lze vybrat i nerozbitné prosklení až do ¾ velikosti dveří.

Více o novince na http://www.dvere-aqua.cz

 

​Další podrobnosti najdete v přiložené tiskové zprávě http://www.masonite.cz/upload/predstaveni-novinek-a-vizi-na-veletrhu-for-arch-2017.pdf